ჟურნალისტი ეკა წამალაშვილი:
„თამარ ჩარკვიანის საქათმე დაშლიგინებს აქა და გადასცენ.. დეპუტატი რომაა ამხელა ქალი, იმდენი მაინც უნდა იცოდეს, რომ დეპუტატებისთვის თავისი საჯარო განცხადებების შეხსენება რაღაც საშიში და მით უფრო “ბინძური” შეთქმულება კი არაა, თანაც სამშობლოს წინააღმდეგ lol ჟურნალისტების და დოკუმენტალისტების (  ასე მომიხსენიებს) პროფესიური საქმიანობის ნაწილია. პირადი ჩანაწერების შინაარს კი არ ვურჩევ, როგორც თავად სჩვევია და როგორც გაურჩია ერთხელ საჯაროდ სალომე სამადაშვილს. “პუბლიცისტი” ესაა))
P>Sმე მას სააკაშვილის ხელისუფლების ოპოზიციაში ყოფნა კი არ წამოვაძახე, როგორც ახლა წერს და ისევ ცრუობს, არამედ ივანიშვილის რეჟიმის პირობებში სამშობლოდან დევნილი პრეზიდენტის ბოროტი სიტყვით დევნა და მის პოლიტიკურ დევნაში სიტყვით მონაწილეობა, მაგალითად 2017 წელს. ამაზე ტლინკები კი არ უნდა ყაროს და ურცხვად უარყოს სიმართლე (როგორც უარყო რომ მის მამას დევნილი მესამე პრეზიდენტის გალიით ჩამოტარების სურვილი არ გამოუხატავს საჯაროდ), წუხილი უნდა გამოთქვას, რომ პოლიტიკურ დევნაში იყვნენ ჩართულები სიტყვით, თუკი დღეს პოლიტიკური დევნა მართლა აწუხებს. სანამ ამდენს გაიგებს ვირი ხეზე გავა. მაგრამ დავწერე მაინც. დურა))“