„400 კერძო საავადმყოფო, 85% ამ საავადყოფოებისა საქართველოში კერძო საკუთრებაშია, მათ ეს საავადმყოფოები მათი ხელისუფლებაში ყოფნის დროს ჩაიგდეს ხელში, რომლებიც დღეს საბოტაჟს უწყობენ ჩვენს ქვეყანას და კოვიდით დაავადებულ ჩვენს მოქალაქეებს. კერძოდ სავადმყოფოს მეპატრონეები არ უშვებენ სავადმყოფოში კოვიდ იმფიცირებულებს! აი ამ მაფიას ებრძვის დღეს ტიკარაძე“, – ამის შესახებ სოციალურ ქსელში კულტურის პალატის თავმჯდომარე დათო ოქიტაშვილი წერს.
„აბა ეხლა კარგად მომისმინეთ ნაც-მწამებლებო და დღემდე სხვადასხვა სახელმწიფო სტრუქტურებში ჩაბუდებულო საბოტაჟნიკებო, მივმართავ საზოგადოებას და მსურს გაიგონ სიმართლე თუ რა ხდება სინამდვილეში ჯანდაცვაში და ვინ ებრძვის ქალბატონ ეკატერინე ტიკარაძეს და მის გუნდს. რა ხდება სინამდვილეში და ვინ ებრძვის მინისტრს? (მე არავის ადვოკატი არ ვარ და არც გამოვდგები)
– 400 კერძო საავადმყოფო, 85% ამ საავადყოფოებისა საქართველოში კერძო საკუთრებაშია, მათ ეს საავადმყოფოები მათი ხელისუფლებაში ყოფნის დროს ჩაიგდეს ხელში, რომლებიც დღეს საბოტაჟს უწყობენ ჩვენს ქვეყანას და კოვიდით დაავადებულ ჩვენს მოქალაქეებს. კერძოდ სავადმყოფოს მეპატრონეები არ უშვებენ საავადმყოფოში კოვიდ იმფიცირებულებს! აი ამ მაფიას ებრძვის დღეს ტიკარაძე, ამ მაფიას არ აწყობს ტიკარაძე ყველანაირ სიბინძურით დაუწყეს ბრძოლა აი ამიტომაც არ არის ვითომ ადგილები.
საავადმყოფოებში სახელმწიფოს არ გაჩნია მისი სავადმყოფო, მსგავსიც კი არსად არ ხდება მსოფლიოში ეს არის ყველაფრის თავი და თავი რაც ხდება
და ეს მოცემულობა ზუსტად „ნაციონალური მოძრაობის“ დროს მოხდა.
მივმართავ გენერალურ პროკურატურას სასწრაფოდ გამოაქვეყნეთ 2003 -დან დღემდე თუ როგორ ჩაიგდეს და რა პრინციპით მოხდა საქართველოში სავადმყოფოების და პოლიკლინიკების პრივატიზაცია, რომლის 85% პროცენტის ფლობელები არიან ნაც-მწამებლები.
დაიცავით ქალბატონი ეკატერინე და მისი გუნდი იმ საფრთხისგან, რომელ მაფიასაც ქალბატონი ეკატერინე და მისი გუნდი დაუპირისპირდა.
არავინ არ იძახის, რომ არ არის პრობლემები მაგრამ ამ პრობლემების თავი და თავი არის ის მაფია, რომელიც დღემდე მართავს კულუარულად საქართველოს ჯანდაცვას“, – წერს დათო ოქიტაშვილი.