Fox News-ის ვაშინგტონის ბიუროს პოლიტიკური მიმართულების პროდიუსერი, ჟურნალისტი ნანა საჯაია ექსკლუზიური ინფორმაციას აქვეყნებს:
,,ჩემი ინფორმაციით, ვაშინგტონის დროით 11 საათზე (თბილისში 20:00) შეერთებული შტატები ბიძინა ივანიშვილის წინააღმდეგ ფინანსურ სანქციებს გამოაცხადებს.
ამონარიდები განცხადებიდან, რომელიც მალე უნდა გამოქვეყნდეს:
Under Ivanishvili’s leadership, Georgian Dream has advanced the interests of the Kremlin by derailing Georgia’s Euro-Atlantic trajectory – in direct contradiction to what was envisioned by the Georgian people and the Georgian constitution.
As a result of this action, all of the individual’s property that is in the United States or in the possession or control of U.S. persons will be blocked (i.e., frozen) and must be reported to the Department of the Treasury’s Office of Foreign Assets Control.
designated pursuant to E.O. 14024 for being responsible for or complicit in, or having directly or indirectly engaged or attempted to engage in, actions or policies that undermine democratic processes or institutions in the United States or abroad, for or on behalf of, or for the benefit of, directly or indirectly, the Russian Federation.
(ივანიშვილის ხელმძღვანელობით, „ქართული ოცნება“ კრემლის ინტერესებს ემსახურება, საქართველოს ევროატლანტიკური კურსის ჩაშლით – რაც პირდაპირ ეწინააღმდეგება ქართველი ხალხის და საქართველოს კონსტიტუციის მიერ განსაზღვრულ გზას.
ამ ქმედების შედეგად, იმ პირის ქონება, რომელიც მდებარეობს შეერთებულ შტატებში ან იმყოფება აშშ-ის მოქალაქეების საკუთრებაში ან კონტროლში, დაიბლოკება და უნდა განეცხადოს აშშ-ის სახაზინო დეპარტამენტის საგარეო აქტივების კონტროლის ოფისს.
დამტკიცებულია E.O. 14024-ის შესაბამისად, პასუხისმგებლობისთვის ან თანამონაწილეობისთვის, ან იმ ქმედებებში ან პოლიტიკებში, რომლებიც უშუალოდ ან არაპირდაპირ ძირს უთხრიან დემოკრატიულ პროცესებს ან ინსტიტუტებს შეერთებულ შტატებში ან მის გარეთ, რუსეთის ფედერაციისთვის, მის სახელით ან მისი სარგებლობისთვის.)