ჟურნალისტი ირაკლი ტაბლიაშვილი:
“ბრატცი” ?..
ამ შემთხვევაში მივმართავ ჩემს ნაცნობებს “ოცნებიდან”… მე თქვენთან ურთიერთობას ვწყვეტ! ანუ – აღარ ვაპირებ! ყოველ შემთხვევაში მანამ, ვიდრე საჯაროდ არ იტყვით, რომ მიქარეთ! მიქარავთ! მიქარავდით! და “რუსულ გემში” იყავით! (მიზეზთა გამო).
ამას რომ იტყვით, არც მაშინ გქონდეთ პირადად ჩემი სულგრძელობის იმედი!
მოვისმენ მდუმარედ! და გეტყვით – ოქეი! დაახვიე!
დღეს კი, ვიდრე ეს მითქვამს… ანუ, ვიდრე შემინდვია! ჩვენ ორს შორის, რომ იცოდეთ მაინც აწ უკვე ყოფილო მეგობარ-ნაცნობებო… მოკლედ, ჩვენ ორს შორის მოციქული არის ტყვია! და იმიტომ კი არა, რომ კანონპროექტს იცავთ!.. ან ანრი ოხანაშვილში გამცვალეთ! ან… ზარქუა დაიძმაკაცეთ! არა!
არამედ, იმიტომ, რომ რუსულ გემში გადასკუპდით! ზოგი ფულის სანაცვლოდ და ზოგიც იმიტომ, რომ არც ფული გაკლიათ და არც ქონება, მაგრამ, ძალაუფლებამ გაგაყოყოჩათ!
თქვენ გაქვთ კონკრეტული გვარსახელები!
ახლა რომ კითხულობთ ამ პოსტს, გული გითრთით, დაგასახელებთ თუ არა!
არა! არ დაგასახელებთ! თუმცა, შენ გგულისხმობ – ვისთვისაც დამირეკავს, ვისთანაც მიმეგობრია! ვისთანაც წარსული მქონია!..
და “ჩვენ ორს შორის მოციქული არის ტყვია” სროლას არ გულისხმობს მანამ, ვიდრე “მაკაროვის” სასხლეტს პირველი თქვენ არ გამოჰკრავთ ხელს! გამოჰკრავთ, “კოლტი” გადატენილია!
ოღონდ, ეს… ეს ყველაფერი! ჩემი კი არა! თქვენი არჩევანია!..“