,,ცილისწამება ხშირად ხსნაა, როცა კორუმპირებულ, უპასუხისმგებლო ჩინოვნიკს ბავშვიჭამიობას ვტენით. არადა, მაგალითად, ამ ბოდვის გამო კალაძე ისეთ გონორზეა გეგონება მისი პასუხისმგებლობაც არაა თითო სოფელს 5 მილიონის ნაცვლად მეწყერი და ზვავი რო
დაატყდა თავს. ამას დაემატა იმ ადამიანების სინდისი, ვინც ცილისწამება სტატუსებში დაგმო. საბოლოო ჯამში, მარტო ამ
ხალხის სტატუსები მხვდება და არა – იმ ზღაპრის. და ამ
ამბავში ჩანს ზუსტად ის, რომ კალაძის ოპონენტები წესიერი ადამიანები არიან და არა მისნაირი უნამუსოები. უნამუსობაა ბავშვებით სპეკულირება, თითქოს ვინმეს არ გაუხარდა, რომ ბავშვები სასწაულებრივად გადარჩნენ. “აუ, ამხელა სიბოროტით ჯააან თვალებამოკარკრულ ახშфოთებულ” ქოცებს ესეც შეუძლიათ დააბრალონ წესიერ ადამიანს: არ გაგიხარდეს ბავშვის გადარჩენა. ფარისეველი ძონძები.
რაც შეეხება მისი ბავშვების ამბავს, აქ ყველაზე დამაფიქრებელი ესაა: ბატონო კახი, თქვენი შვილებიც და ჩემი შვილებიც ერთნაირ საფრთხეში არიან. მეწყერი ბასლაინი არაა რომ გაარჩიოს ადამიანი. ერთნაირად ჩაგვიტანს ყველას. თუმცა ერთნაირი პასუხისმგებლობა მე და თქვენ ვერ გვექნება. თქვენ მარტო მშობელი არ ხართ. თქვენ ხართ დღეს ხელისუფლებაში.
კორუფცია და უნიათობა თქვენივე შვილებისთვისაც კი საფრთხეა. მე ნამდვილად არ გამიჩენია ბავშვები, რომ თქვენს უზნეობას შევწირო ისინი.”