15 ოქტომბერს ჩანიშნულ დებატებთან დაკავშირებით, რომელიც საზოგადოებრივ მაუწყებელზე გაიმართება “სტრატეგია აღმაშენებლის” პრემიერობის კანდიდატი მიმართვას ავრცელებს. როგორც გიორგი ვაშაძე აცხადებს ქვეყნის მოქალაქეები გახარიასა და ვაშაძეს შორის დებატებს ელოდება. გიორგი ვაშაძე ბიძინა ივანიშვილს მიმართავს, რომ გიორგი გახარი გამოუშვას დებატებზე
“ბატონო ბიძინა, მთელი საქართველო ელოდება 15 ოქტომბერს საზოგადოებრივ მაუწყებელზე დაგეგმილ დებატებს სტრატეგია აღმაშენებელსა და ქართულ ოცნებას შორის. ბატონი გახარია თავად ვერ იღებს გადაწყვეტილებას, თუ ვინ იქნება წარმოდგენილი ქართული ოცნებიდან ამ მნიშვნელოვან დებატებზე, არადა,  ხალხი ელოდება პრემიერ მინისტრობის კანდიდატებიდან მოისმინოს პასუხები ყველა იმ კითხვაზე რაც ამ წლების განმავლობაში დაგროვდა, ხალხი ელოდება პასუხებს თუ როგორ გამოვა ქვეყანა ინ ჩიხიდან,  რომელშიც ქართული ოცნების 8 წლიანმა მმართველობამ შეიყვანა.ამიტომაც,  მოგმართავთ თქვენ,  როგორც პარტიის თავმჯდომარეს და გადაწყვეტილებების მიმღებ პირს: ბატონო ბიძინა, გამოუშვით გახარია დებატებზე!” – გიორგი ვაშაძე