ამნისტიის კანონპროექტს მოშიმშილე პატიმრების ახლობლები პარლამენტის წინ დილიდან აპროტესტებენ. აქციის მონაწილეები ამბობენ, რომ იქამდე არ შეწყვეტენე პროტესტს, სანამ საყოველთაო ამნისტიას არ მიიღებენ.https://www.facebook.com/v9.0/plugins/quote.php?app_id=632119583488788&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df2ca7bd56584c28%26domain%3Dwww.newposts.ge%26origin%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.newposts.ge%252Ff2c39c98208d06c%26relation%3Dparent.parent&container_width=705&href=http%3A%2F%2Fwww.newposts.ge%2F%3Fnewsid%3D250393&locale=en_US&sdk=joey
მათი თქმით, “ქართული ოცნების” მიერ შემუშავებული კანონპროექტი არაჰუმანურია.
“ჩვენი მოთხოვნაა ამინისტია იყოს მართლაც ჰუმანური, შეეხოს ყველა 1/4 და მოეხსნას დათქმა ნასამართლეობისა. სარჯველაძის წარმოდგენილი კანონპროექტი არ ითვალისწინებს ჰუმანურობას, ეს არის ხალხის თვალებში ნაცრის შეყრა”, – ამბობს აქციის ერთერთი მონაწილე.
პარლამენტი ამნისტიის შესახებ კანონპროექტს, სავარაუდოდ, დღესვე დაამტკიცებს.