„ნაციონალური მოძრაობის“ წევრი მეგი გოცირიძე სოციალურ ქსელში წერს:
„ამაზრზენია ბესელია კომენტარებს აკეთებდეს ამნისტიაზე, როცა სრულიად კრემლის აგენტურა ჩახალიან; შკრილნიკოვ; ჩაპლიგინ ; წითელაშვილ; ჩატაევიანად პოლიტპატიმრის სტატუსით გამოყარა გარეთ და მათი ადგილები გმირებით შეავსო მისმა დაფუძნებულმა რუსულმა ოცნებამ ! სწორედ იმიტომაც ვტრიალებთ 30 წლის მანძილზე ციყვებივით ერთ წრეზე, რომ ძალიან მოკლე მეხსიერება გვაქვს და პასუხს არავის არაფერზე ვთხოვთ გარდა გმირებისა , რომლებსაც სიცოცხლეში ვკორტნით, ვპორჭყნით , ვკლავთ , ვაძევებთ, არ ვუშვებთ ქვეყანაში , ვდევნით , ოღონდ სიკვდილის შემდეგ ვაღვარღვარებთ ნიანგის ცრემლებს და ძეგლებს ვუდგამთ ფარისევლურად, მოღალატეებს კი სულ ვაძლევთ რეინკარნაციის შესაძლებლობას და ამიტომაც არიან პოლიტიკაში ათას პარტიას გადამხტარი გამყიდველები , თან გვმოძღვრავენ და ზნეობის მეტრად გვევლინებიან, გმირები კი ან მიწაში წვანან, ან ქვეყნიდან იძულებით გადახვეწილები არიან ან აქ არიან დეპრესიაში ჩავარდნილები და იმის საშუალება არ ეძლევათ, რომ საკუთარ ქვეყანას ემსახურონ!“