მიხეილ სააკაშვილის ადვოკატი, შალვა ხაჭაპურიძე, “ტვ პირველთან” პასუხობს იუსტიციის მინისტრის იმ განცხადებას, სადაც ის ამბობს, რომ შეუძლიათ საქართველოში ჩამოიყვანონ ექიმები პაციენტის სამკურნალოდ უცხოეთიდან და აცხადებს:
-5-6 დაავადება აქვს სააკაშვილს მძიმე – ანუ 5-6 დასახელების 2-3 ექიმი, ეს გახდა უკვე 17 კაცი, ამას დამატებული თავისი მედ. პერსონალი – ავედით უკვე 60 კაცამდე, ამას დამატებული აპარატურა – დაახლოებით 3-4 თვითმფრინავი დაჭირდება და თუ გააკეთებენ, გააკეთონ, კი ბატონო, გააკეთონ კლინიკაში, სადაც ქარი არ ანგრევს იქაურობას, ბაგა-ბუგი არ ისმის და ჯოჯოხეთში არ გგონია თავი, სადაც ვივამედია აშენებული და თქვა სააკაშვილმა, ცუდ ადგილზე ვუთხარი, რომ აეშენებიათ, ჩემი არჩეული ადგილია და ახლა მივხვდი, რომ ცუდ ადგილზეა აშენებულიო. შეიძლება დაავადება გაგრძელდეს რამდენიმე წერლი – როგორ წარმოგიდგენიათ ამდენი ადამიანის ჩამოყვანა და ამ ყველაფრის გაკეთება პრაქტიკაში?