დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 1 236 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 485 შემთხვევა, აჭარა – 84, იმერეთი – 219. ამის შესახებ ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
„დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 1 236 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 485 შემთხვევა, აჭარა – 84, იმერეთი – 219, ქვემო ქართლი – 55, შიდა ქართლი – 87, გურია – 28, სამეგრელო – ზემო სვანეთი – 122, კახეთი – 87, მცხეთა-მთიანეთი – 35, სამცხე-ჯავახეთი – 27, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი – 7.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა არის 12 698, საიდანაც: 3 670 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 1 764, აჭარაში – 314, იმერეთში – 716“, – ნათქვამია განცხადებაში.
საქართველოში კორონავირუსის 247 025 შემთხვევაა დადასტურებული. მათ შორის გამოჯანმრთელდა 231 385, გარდაიცვალა 2 916 პაციენტი.