“გირჩის” ლიდერი ზურაბ ჯაფარიძე “პატრიოტთა ალიანსის” წევრის ავთანდილ ენუქიძის მხრიდან მანდატის შენარჩუნების ფაქტს ეხმაურება და აცხადებს, რომ არც გაუგია, ვინ არის ეს პიროვნება და ვერ დაიჯერებს, რომ იდეებით სავსე ადამიანია და სწორედ ამიტომ შედის პარლამენტში. ჯაფარიძის შეფასებით, ის ოცნებამ მოისყიდა:
“მე არ ვიცი, ვინ არის ავთანდილ ენუქიძე, ცხოვრებაში არ გამიგია, არ მსმენია. არ მჯერა, რომ უცებ ხვალ შეიძლება აღმოჩნდეს, რომ ავთანდილ ენუქიძე არის ცნობილი ქართველი პოლიტიკოსი, რომელსაც სავსე აქვს თავი იდეებით, როგორ უნდა შეცვალოს ეს ქვეყანა და რაღაც რეფორმების პაკეტით შევიდა პარლამენტში და ხვალიდანვე დაიწყებს კანონების ინიცირებას. ეს ადამიანი, ან იყიდეს, ან შეიტყუეს ამითი, ან ამ ადამიანს მთელი ცხოვრების ოცნება ჰქონდა, რომ რამენაირად პარლამენტში აღმოჩენილიყო. მესამე ვერსია, რომ მნიშვნელოვან ინიციატივებს დააყენებს, მე მაგის არ მჯერა. ჩათვალეთ, თუ ის შევიდა, იქნება ოცნების არა 90, არამედ 91 დეპუტატი. ეგ არის და ეგ”