ეს ხელისუფლება დაემხობა აუცილებლად და ეს ელჩები ბოდიშს მოიხდიან ქცევის გამო, რომელიც არის ანტიქართული, – ამის შესახებ ტელეკომპანია „მთავარის“ დამფუძნებელმა, ნიკა გვარამიამ განაცხადა.
მისივე თქმით, კელი დეგნანმაც და კარლ ჰარცელმაც „თავი უნდა დაანებონ მისი და სხვა პოლიტმატიმრების თემების განხილვას“.
„ეს არის დელივერის მიღება, ვითომ კონფლიქტი განმუხტეს თავის ადმინისტრაციების წინაშე. ეს არის სირცხვილი დ ზუსტად ეს არის დასავლეთის დამაზიანებელი. მე ნუ დამელაპარაკება ანტიდასავლურ ქცევაზე რუსეთის ოფიციალური, ღია აგენტის შვილი ირაკლი კობახიძე და რუსული პროექტის, ბიძინა ივანიშვილის მონა ირაკლი კობახიძე. მე რუსეთის მიერ დევნილ ნიკა გვარამიას, მათ შორის ის ფასილიტატორები, რომლებიც ახლა სხედან და არავინ იცის, რაზე მუშაობენ“, – განაცხადა გვარამიამ.
მისივე თქმით, თუ რამეა დასავლეთისთვის ზიანის მიმყენებელი, არის კარლ ჰარცელისა და კელი დეგნანის ქცევა, რომლებიც მისი თქმით, „ტყვეებით ვაჭრობაში მონაწილეობენ და „ქართული ოცნების“ ინტერესების დაკმაყოფილებაში ცვლიან ტყვეებს“.