ბათუმში , აჭარის სამთავრობო სახლთან, საპროტესტო აქციები 1 თვეზეა მეტია გრძელდება – დღესაც, ტრადიციულად, ბუშტები გაუშვეს.https://www.facebook.com/v9.0/plugins/quote.php?app_id=632119583488788&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df185c4a27df1198%26domain%3Dwww.newposts.ge%26origin%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.newposts.ge%252Ff2dc0e0b75352ec%26relation%3Dparent.parent&container_width=705&href=http%3A%2F%2Fwww.newposts.ge%2F%3Fnewsid%3D247657&locale=en_US&sdk=joey
ენმ-ს წევრმა, ელგუჯა ბაგრატიონმა განაცხადა, რომ ისინი შეადგენენ ანგარიშს სამართალდამცველების მხრიდან დაფიქსირებულ გადაცდომებზე; აქციის მონაწილეების დაკავების შემთხვევაში კი პროკურატურას მიმართავენ.
“შეიქმნება სახალხო გენ.ინსპეცია, რომელიც გამოავლენს ზონდერ-პოლიციელებს”, – ამბობს ელგუჯა ბაგრატიონი.
მოქალაქეებმა საჰაერო ბუშტები დღესაც გაუშვეს და დღის განმავლობაში მათ სხვადასხვა აქტივობა აქვთ დაგეგმილი.
“დღე დაიწყება ბუშტის აღმართვის ტრადიციული რიტუალით და გაგრძელდება ბევრი საინტერესო ღონისძიებით”, – თქვა “ნაციონალური მოძრაობის” წევრმა, გიორგი კირთაძემ.