თბილისის მერმა, კახა კალაძემ, დღეს, ჟურნალისტებთან განაცხადა:
თბილისთან დაკავშირებით მგონი კითხვები არ არსებობს. უამრავი რამე გაკეთდა
ბოლო წლებში, უამრავი რამ კეთდება და სამომავლოდაც ბევრი მნიშვნელოვანი
პროექტი გვაქვს დაგეგმილი”.
უცნობია, კითხულობს, თუ არა, კალაძე, თბილისის მერიის გვერდზევე ხალხის კომენტარებს, მაგალითად, მერიის ბოლო რელიზს 2 კომენტარი აქვს:
უ.კ.:
წინუბანი და ნასაგური კვირაში 5 დღე წყალი არგვაქვს ნამუსი არგაქვთ არც თქვენ და არც დამდგარ ნარმანიას ბოსელს
ი.ი.:
რაც ხდება აგლაძის 26 ე. საცხოვრებელი კორპუსის ძირში ეს არი ადამიანის უფლებების შელახვა. ისევ პროფელაქტიკები ისევ საბურავები მეორადი ახლით ჩაანაცვლეს ფასადურად. ისევ ზედ გზაზე ავტოზეთების დაქცევა. არ იძლევიან საშუალებას ადამიანმა თავის სახლში ადამიანურად იცხოვროს. ხო არი ახალი კანონი და რეგულაციები. რატო არ ხდება კანონის აღსრულება? ფაქტია რასაც ვწერ. რეაგირება ნული. მხოლოდ სტანდარტული პასუხები გამგეობიგან მოშორების მიზნით
წინა რელიზსს მერიისას, 3 კომენტარი აქვს:
ს.კ.:
ე მანდ შემთხვევით ასფალტი არ დაგეგოთ
ა.დ.:
48 საატია კორპუსი უწყლოდ დგას, რადგან სანიაღვრე – საკანალიზაციო არხებია გაჭედილი. GWP არაერტი მიმართვის მიუხედავას საღათას ძილშია, სემეკიც მის გამოფხიზლებაზე დიდად არ ირჯება. და რა ვქნათ, ჩვენ თავად გავთხაროთ (გასათხრელებიანად) თუ გავუშვათ წყალი და ჩაწვეს კორპუსი შუა საბურთალოზე (ჩვენივე კეთილი ნებით გვაქვს გადაკეტილი, და ვითმენთ, სანამ პირველ სართულებზე არ ამოხეთქავს ფეკალიები). ბახტრიონის 7ა, იქნება და ინებოს მერიამ და თვალი გამოახილოს აქეთკენ!!!
მოაჯირები კი არა ვინმე ხართ ცოცხლები?!