ეკონომისტი ირაკლი ლატარია:
„ერთი კითხვა მაქვს და ვისაც შეგიძლიათ არგუმენტირებულად მიპასუხოთ – შემოვალ დებატშიც, თუ იქნება სიმართლე დაგეთანხმებით, თქვენთან ერთად გავივლი საკითხს და ამით მეც შეიძლება შემეცვალოს შეხედულებები!
იმედია ხედავთ, რომ თბილისში არის მშენებლობის და ბინების გაყიდვის ბუმი! არ არსებობს უბანი, სადაც ახალ – ახალი კონმპლექსები არ შენდებოდეს. ასევეა სხვა ქალაქებშიც და ამასაც ვერ ვუარყოფთ, რომ საკმაოდ ხარისხნიანი და ძვირადღირებული აპარტამენტები შენდება.
ახლა მაქვს კითხვა: რატომ არ ყიდულობენ დღეს არაბები ამა თუ იმ კომპლექსში ბინებს? ბევრად კარგ ლოკაციებზეა ამ წამს, ვიდრე არაბები გეგმავენ ინვესტირებას და რატომ არ უჩნდებათ ამის სურვილი ამდენი წელია?.. 2500 დოლარიან ბინებს (მ2 იგულისხმება) არ ყიდულობენ და 20 ათასიანებზე დაიპუტავენ ვენებს? თან მუშები?… გთხოვთ, იქნებ ამაზე მიპასუხოთ? ოღონდ მართლა ვისაც გაწუხებთ იმათ ეხება ეს პოსტი და არა იმათ: ,,არაბები დაგვიპყრობენ და ქართველობას გვართმევენ” – ,,სასტავს”.