კობახიძეს იმდენი ცუდი აქვს გაკეთებული, რომ მეორე დღეს სამსახურში წავა კი არა, გაქცეული არ იყოს ქვეყნიდან, – ამის შესახებ მსიფლიო ბანმა, პაატა ბურჭულაძემ გადაცემა “რეაქციაში“ განაცხადა.
მისი თქმით, “მშვიდობიანი რევოლუცია კეტდება არა შურის საძიებლად, არამედ იმისთვის, რომ ივანიშვილის მიერ გახლეჩილი ერი გაერთიანდეს“.
კობახიძე მეორე დღეს სამსახურში კი არ წავა, გაქცეული არ იყოს აქედან, ძალიან დიდი სურვილი გვაქვს ყველას. სხვათაშორის მისი თანამებრძოლებიც, ვინც ჰყავს გვერდში. იმდენი ცუდი აქვს გაკეთებული. ყველამ უნდა იცოდეს, ეს ჩვენი მშვიდობიანი რევოლუცია კეთდება იმისთვის, რომ არა შური ვიძიოთ ვისმეზე, არა, მხოლოდ ერთი სურვილი გვაქვს, ერი როგორც გახლიჩა, ბიძინა ივანიშვილმა, შევაერთოთ და ერთად ვიყოთ, აქ შურის საძიებლად არავინ მოდის, ჩვენ მოვდივართ, რომ დავიბრუნოთ ღირსება, ერთმანეთის პატივისცემა, სიყვარული და მეგობრობა. კობახიძეს როგორ შეიძლება ეპატიოს, რომ ევროპაში აღარ გინდა და თავის თავზე აიღო მთელი საქართველოს ბედი, კიდევ რამდენიმეს, დანარჩენებს კი ისე მოვეპყრობით, როგორც მეგობარს, – განაცხადა ბურჭულაძემ.