,,ძლიერი საქართველო ლელოს” ლიდერი, რომელიც ბრიუსელში იმყოფება, სოციალურ ქსელში წერს:
,,ძალიან მნიშვნელოვანი და საინტერესო შეხვედრა გვქონდა ბრიუსელის მერთან. ბელგიასა და საქართველოს თანამშრომლობის დიდი ისტორია აქვთ, მათ შორის თბილისს, კონკრეტულად ბელგიურ დიდ კომპანიებთან.
ჩვენი შეხვედრის მიზანი იმ გამოცდილების გაზიარება იყო, რომელიც ამ არაჩვეულებრივ ევროპულ ქალაქს გააჩნია. ეს არის სოციალური სფერო, განათლების სისტემა, ასევე ინფრასტრუქტურა და სატრანსპორტო პოლიტიკა. ეს თანამშრომლობა აუცილებლად გაგრძელდება. ჩვენ უკვე ვმუშაობთ ქართულ-ბელგიური კულტურულ-ეკონომიკური კავშირების გაღრმავებაზე. ბრიუსელის მერთან შევთანხმდით რომ ეს ურთიერთობა მომავალში კიდევ უფრო დიდ მასშტაბს შეიძენს.
და, რაც ძალიან მნიშვნელოვანია, ევროპის დედაქალაქის მერისგან სრული მხარდაჭერა მიიღო ჩვენმა საერთო კანდიდატმა, ირაკლი კუპრაძემ, მისმა თავდაუზოგავმა ბრძოლამ და დარწმუნებული ვარ, რომ ეს ბრძოლა გამარჯვებით დასრულდება.“