ლალი მოროშკინა სოციალურ ქსელში წერს:
„ომის რკალი გვიახლოვდება !ძალიან ცუდი ამბებია ჩვენს გარშემო!ახლა უსამშობლოთა საყურადღებოდ!დაგიდგათ შავი პარასკევი,თანაც 13! გაახურებთ ძალიან? პრეზიდენტი და მთავრობა “საგანგებო მდგომარეობას” გამოაცხადებენ!!!! ამის სრული ლეგიტიმაცია აქვთ!! მერე ჩავარდნილი სეზონის გამო საბანკო ვალდებულებებით დამძიმებული მცირე და მსხვილი ბიზნესი თავ-ყბას გაგიერთიანებთდა სახლ-კარს გადაგიწვავთ! (ვიცი სოფლის ხალხის განწყობა) ცნობისათვის: “საგანგებო მდგომარეობა — სახელმწიფო ხელისუფლებისა და მართვის ორგანოების, საწარმოების, დაწესებულებების ფუნქციონირების განსაკუთრებული საკანონმდებლო რეჟიმი, რომელიც ქვეყანაში ან მის გარკვეულ ნაწილში შემოაქვთ საშინაო ან საგარეო საშიშროების შემთხვევაში, საზოგადოებრივი წესრიგის დასაცავად.საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმი მოიცავს მოქალაქეთა, იურიდიულ პირთა უფლებებისა და თავისუფლების შეზღუდვას, ასევე მათზე დამატებითი ვალდებულებების დაწესებას.
P . S. ისევ “საგანგებო” გირჩევნიათ სოფლიდან ფიწლებით ჩამოსული გამწარებული მეწარმეების რისხვას!აბა ჩაუგდეთ რთველი!!!!!“