აშშ-ს საელჩო საქართველოში ელჩის , რობინ დანიგანის განცახდებას ავრცელებს:
,,ელჩი რობინ დანიგანის განცხადება:
მას შემდეგ რაც, როგორც დიპლომატი, შეერთებულ შტატებს ოცდაცამეტი წლის განმავლობაში წარმოვადგენდი, მივიღე პირადი გადაწყვეტილება, გავიდე პენსიაზე. საქართველოში აშშ-ის ელჩად ყოფნა ჩემი კარიერის უდიდესი პატივი და პრივილეგიაა. მე სამუდამოდ ვიამაყებ იმ მნიშვნელოვანი საქმით, რაც გასწია ამერიკის მთავრობის შესანიშნავმა გუნდმა როგორც ვაშინგტონში, ისე აქ, თბილისში, აშშ-ის საელჩოში, ჩვენს ქვეყნებსა და ხალხებს შორის პარტნიორობის გასაძლიერებლად.
ეს სრულიად პირადი გადაწყვეტილებაა. ჩემი გაწვევა ჩემს მთავრობას არ მოუთხოვია.
მე და ჩემი ოჯახი ბედნიერები ვართ, რომ გამოვცადეთ ქართველი ხალხის გასაოცარი სიკეთე და სითბო. არ აქვს მნიშვნელობა ამ საოცრად ლამაზი ქვეყნის რომელ მხარეში ვმოგზაურობდით, ყველგან გვხვდებოდნენ შეუდარებელი ქართული სტუმართმოყვარეობით. ჩვენ აღფრთოვანებული ვართ თითოეული ქართველის გულით, სულითა და ენთუზიაზმით. დღეს, როგორც არასდროს, დარწმუნებული ვარ, რომ ის ძირეული ღირებულებები, რაც ამერიკელებსა და ქართველებს აერთიანებს, უზრუნველყოფს ჩვენი განსაკუთრებული პარტნიორობისა და მეგობრობის გაგრძელებას.
მე განვაგრძობ დაუღალავ შრომას ჩვენ შორის კავშირების გასამყარებლად, სანამ ივლისში საქართველოს დავტოვებ.
Statement from Ambassador Robin Dunnigan:
After 33 years representing the United States as a diplomat, I have made the personal decision to retire. Serving as the U.S. Ambassador to Georgia has been the greatest honor and privilege of my entire career, and I will forever be proud of the work the tremendous U.S. government team, in Washington and here at the U.S. Embassy in Tbilisi, has done to advance the partnership between our peoples and our countries.
This is a fully personal decision. I have not been asked to return by my government.
My family and I have been blessed to have experienced the incredible generosity and warmth of the Georgian people. No matter where we have traveled in this amazingly beautiful country we have been welcomed with unparalleled Georgian hospitality. We have admired the heart, soul, and passion of all Georgians. I am more certain today than ever that the core values that bind Americans and Georgians will ensure that our special partnership and friendship endures.
I will continue to work hard to strengthen our ties until I depart in July.