,,ოცნების” დეპუტატი დიტო სამხარაძე:
,,ორი სიტყვით, გლეხურად გეტყვით რა უნდათ ამათ! თქვენთან მშვიდობა რას ქვია და არისო! თუ მაინცდამაინც, უკრაინაში რომ არის ისეთი მშვიდობის უფლებას კი ბატონო გაძლევთო, ნობელის პრემიაზეც წარგადგენთ მშვიდობის დარგში და მაგარ რეკლამასაც გავუკეთებთ თქვენს ლიდერებსო! თქვენთან ეკონომიკა არ უნდა განვითარდეს, რაში გვაწყობს? მერე ვეღარ დაგიმონებთო! კაცების გათხოვება რომ დაგვენერგა მსოფლიო ნორმად, მილიარდები დავხარჯეთ და ვინ ხართ ქართველები კაცის გათხოვებას რომ ეწინააღმდეგებითო. უამრავი გათხოვილი კაცია ოპოზიციაში, მივესალმებით და იმიტომაც ვიცავთ, ფულებსაც ვუგზავნით, რომ რაც შეიძლება მეტი კაცის გათხოვების მაჭანკლობა მოახდინონო! ეკლესია დაანგრიეთ, არ იწამოთ იესო, თქვენთვის ღმერთი უცხო ქვეყნის პრეზიდენტი გახდება და მოციქული მისი ელჩიო! ხმა მიეცით ჩვენს მონებს და მერე ვიზას ჩაგირტყამთო! არ მივაჩნივართ თანასწორუფლებიან ადამიანებად! ამ მყრალ მოცემულობაში, კარგი ის არის, რომ ვერ გავუცვნივართ, არ იციან ქართველი, კარგია”