ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ (ცესკო) დღევანდელ სხდომაზე 2024 წლის 26 ოქტომბრის პარლამენტის არჩევნებისთვის საარჩევნო სუბიექტების რიგითი ნომრები განსაზღვრა.
არჩევნებისთვის მზადების პროცესში საარჩევნო სუბიექტებისთვის თანაბარი საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობის მიზნით, კანონმდებლობით შესაძლებელი უადრესი ვადის გათვალისწინებით, საარჩევნო სუბიექტების რიგითი ნომრის განსაზღვრის მიზნით წილისყრის პროცედურა  დღევანდელ სხდომაზე გაიმართა.
აღსანიშნავია, რომ რიგითი ნომრების განაწილების პროცესი  ლაივ რეჟიმში გადაიცემოდა და ყველა დაინტერესებულ პირს ჰქონდა შესაძლებლობა თვალყური ედევნებინა აღნიშნული პროცედურებისთვის. სხდომას ადგილობრივი და საერთაშორისო დამკვირვებლებიც ესწრებოდნენ.
საარჩევნო სუბიექტებისთვის რიგითი ნომრები ცესკომ როგორც წილისყრით, ისე შესაბამისი უფლებამოსილი პარტიების  მიერ კანონმდებლობით განსაზღვრულ ვადებში (არაუგვიანეს 17 ივლისი) წარმოდგენილი განცხადებების საფუძველზე მოწოდებული ინფორმაციის საფუძველზე განსაზღვრა.
საარჩევნო სუბიექტებს განესაზღვრათ შემდეგი რიგითი ნომრები:
№1 – „კი ევროპას – სტრატეგია აღმაშენებელი”;
№2 – „ევროპული საქართველო – მოძრაობა თავისუფლებისთვის”;
№3 – „საქართველოს ერთობისა დაგანვითარების პარტია”;
№4 – „ახალი ერთობა გვარამია მელია”;
№5 – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”;
№6 – „საქართველოს ევროპელი დემოკრატები”;
№7 – „ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები”;
№8 – „საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”;
№9 – „ლელო საქართველოსთვის”;
№10 – „საქართველოს ლეიბორისტული პარტია”;
№11 – „საქართველოს რესპუბლიკურიპარტია”;
№12 – „ჩვენი გაერთიანებული საქართველო”;
№13 – „საქართველოს სოციალ – დემოკრატიული პარტია”;
№14 – „მესამე გზა”;
№15 – „სამართლიანობისთვის”;
№16 – „შეცვალე საქართველო”;
№17 – „საქართველო”;
№18 – „პროგრესი და თავისუფლება”;
№19 – „დემოკრატთა ალიანსი”;
№20 – „თავისუფალი საქართველო”;
№21 – „ტრიბუნა”;
№22 – „კანონი და სამართალი”;
№23 – „თავისუფალი არჩევანი – ახალიალტერნატივა”;
№24 – „მწვანეთა პარტია”;
№25 – „გახარია საქართველოსთვის”;
№26 – „მემარცხენე ალიანსი”;
№27 – „ქართველ ერთობა”;
№36 – „ახალი პოლიტიკური ცენტრი”;
№41 – „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო”;
№48 – „ანა დოლიძე – ხალხისთვის”.