კომპანია “თელასის” ინფორმაციით, სხვადასხვა სამუშაოების ჩატარების გამო, 30 აპრილს ელექტრომომარაგება დროებით შეეზღუდება თბილისი რამდენიმე უბანს. ესენია:
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ბადაგის, ცოლიკაურის, იოსებ გრიშაშვილის, ხეივნის, დიდი ხეივნის II ქუჩის, სირაძის, ვლადიმერ წითლანაძის, გორგასალის, დიმიტრი გულიას, საბატონოს, უსახელოურის, გიორგი ნიკოლაძის, სადგურის, დიდი ხეივნის, გულუას და ახალი ხეივნის ქუჩების მაცხოვრებლებს.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ლოტკინის ხევის, რევაზ ურიდიას, კოდალოს, მაღაროს, პიონერის, კიკნაძის, ქართველიშვილის, დობროლიუბოვის, გულრიფშის, დომენტი ჟღენტის, კაჭრეთის, ეკლესიის, კალიუჟინის, ავთანდილ მანაგაძის, კამალოვის, სართანიას, მიქატაძის, კობალაძის, პლატონ დოლიძის, ენისელის, ზედაუბნის, ვასილ თამარაშვილის, ლადო მესხიშვილის, ლევან ქართლელიშვილის, მესხიშვილის და სამღერეთის ქუჩების მოსახლეობას.
ქსელში გადართვების გამო 01:00 საათიდან 04:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: რუსთავის გზატკეცილის (ნაწილობრივ), ოქროყანის დასახლების (ნაწილობრივ), სოფელი შინდისის (ნაწილობრივ), ბეჟან კალანდაძის, შოთა ნიშნიანიძის, გორგასალის, იოსებ გრიშაშვილის, ორთაჭალის, მეფე სოლომონ II, მე-2 ხეივნის, მანანა მელქაძის, დიდი ხეივნის, წინანაურის, მარტვილის, ნადიკვარის, დიმიტრი გულიას, გულუას და კრწანისის ქუჩების მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: მოსკოვის გამზირის (ნაწილობრივ), გუდარეხის, აბუსერიძე-ტბელის, აბაკელიას და მეველეს ქუჩების მოსახლეობას.
ქსელში გადართვების გამო 01:00 საათიდან 04:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: პეკინის გამზირის (ნაწილობრივ), საბურთალოს, კუტუზოვის, არჩილ ცაგარელის, გამრეკელის, ცინცაძის, მიცკევიჩის, შმიდტის, არჩილ ცაგარელის, ბურძგლას, კუტუზოვის, და საირმის ქუჩების მოსახლეობას.