პროდიუსერი სოფო ნიკოლაიშვილი სოციალურ ქსელში წერს:
,,იქნებ დროა გავიაზროთ რომ ძაღლებთან დაკავშირებული პრობლემა აღარაა მეათეხარისხოვანი! აღარაა ის დრო – რა დროს ძაღლია ადამიანები რა დღეში არიანო((( ადამიანს ტვინი აქვს ხელი აქვს, ფეხი აქვს, თავდაცვის უნდარი აქვს და კიდევ უნარი აქვს უმწეო ცხოველები წამებით მოკლას!((( ამიტომ საჭიროა კანონი, რომელიც უზრუნველყოფს თუნდაც შიშს-დიახ თუნდაც შიშს! არა შეგნების ამაღლებას სამწუხაროდ და გაგებას რომ არ შეიძლება სხვა არსების წამება და მოკვლა, არამედ თუნდაც შიშს, რომ ნაძირალა ადამიანებმა არ ჩაიდინონ მსგავსი დანაშაული! არის საკითხები, როდესაც თვითშეგნებაზე მუშაობა ჭრის, არის საკითხები, როდესაც მკაცრი კანონის გარეშე შეიძლება დარეგულირდეს პრობლემა, მაგრამ ქვეყანაში, სადაც ძაღლებიც შეწუხებულბი არიან და ადამიანებიც, რადგან ქუჩის ძაღლების პოპულაციას და რაოდენობას აშკარად ვერ მართავს ქვეყანა და ეს თავისთავად აუცელებლად გადასაჭრელი პრობლემაა. ხოდა ვიდრე ეს პრობლემა გადაიჭრება აუცილებელია არსებობდეს მკაცრი კანონი, რომლის შიშითაც სადისტები გაკავდებიან!”