საფრანგეთში მცხოვრები ჟურნალისტი, გიორგი ფოფხაძე:
“არც მე არავინ არ მძულს მარააა ქე ვარ ფეისბუკში…
ისე რაზე მეცინება იციით, ქერო გაკივიან არა ბულინგსო, იმ ხალხმა მაბულინგა მე და ჩემი კათოლიკე მეუღლე და შვილები, რაღაც მედიაჩეკერ-მეკერებიანა და მანამ ქონდათ თითი ბოლომდე შეკიტინებული ცხვირში, სანამ, რასიზმის და ქსენოფობიის საერთაშორისო ცენტრს, ადამიანის უფლებათა ლიგას FIDH-ს ევროპარლამენტის ადამიანის უფლებათა კომიტეტს და საფრანგეთის სასამართლოს არ მივმართეთ მე და ჩემმა მეუღლემ, ცილისწამებისა და საჯარო ბულინგის გამო.. ეუჰ, რეები გვაქვს გადატანილი, ცილისწამების, რაღაც ტყუილების დაბრალების, ქსენოფობად და რელიგიურ შეუწყნარებლად მონათვლების ჩათვლით.
ახლა რომ ლიბერალურ მედიის მანტიით არიან მოსხმულები და “ჯაან შხვანაირი” და კაცთმოყვარე “ჭურნალისტები” გახლავან, საშინელი ფეისბუკსტატუსებს მიძღვნიდნენ ტელეეთერებში ითხოვდნენ ქართული დემოკრატიის ვითომ მეტრები- ჰელენ-მელენები, ჩერგო-მერგოები და მსგავსი მათნი არსებები ჩემს აკრძალვას
იყო ჩემ შვილებზე სოფოს და მარიამზე მიწერები რომ, მამა ყავთ, ქსენოფობი, კაცთმოძულე და ასე შემდეგ და ასე შემდეგ…
ხოო და ახლა დამჯდარან ეს გარეწრობის ეტალონები და არა ბულინგსო კაცო, არაო.. არა და სვავებივით იყვნენ მოსეულები ჩემ დასაჯინგნათ და პატრონი რომ არ მყოლებოდა, ფრანგი ჟურნალისტის სტატუსი და თავად ჩემი გავლენები.. მიწასთან გამასწორებდნენ..”