ქართული მარშის ლიდერი, სანდრო ბრეგაძე:
“ლ უ ს ტ რ ა ც ი ი ს კ ა ნ ო ნ ი “ მიიღეთ თუ საქმე გინდათ და არა ის “ სოზარისტ – პრორუსების “ სისულელე რასაც ახლა ლობირებთ ‼️‼️‼️
ისე სიმართლე ითქვას და რა ახალი კანონი ჭირდება უცხო ქვეყნების აგენტების გამოვლენას ⁉️
თუ ვინმე ან რომელიმე ორგანიზაცია უცხო ქვეყნის აგენტურული ქსელის წარმომადგენელია ან რომელიმე პიროვნება აგენტია-უცხო ქვეყანაზე მუშაობს – რად უნდა ამას ახალი კანონი ⁉️
კონსტიტუციაში , სისხლის სამართლის კანონმდებლობაში პირდაპირ წერია – ჩვენი ქვეყნის სპეცსამსახურების პირდაპირი მოვალეობაა გაშიფროს , გამოავლინოს , პასუხი აგებინოს ნებისმიერი უცხო ქვეყნის აგენტს , აგენტურულ ორგანიზაციას , რომელიც ქართული სახელმწიფოს საწინააღმდეგოდ მუშაობს ‼️
“ სოზარისტებს “ მარტივი მიზანი ამოძრავებთ , ჭიქაში ქარიშხალს ტეხენ და ამ ფონზე თავად უნდათ ჩრდილოეთში მყოფ პატრონს მოაწონონ თავი , რეალური პრობლემებიდან “ კუდიანებზე ნადირობაზე “ გადაიტანონ ყურადღება – ამითი პოლიტიკურ-ფინანსური დივიდენდი მიიღონ ‼️
რა სისულელეა , რა ახალი კანონი ჭირდება უცხო ქვეყნის აგენტების გამოვლენას , ძველი კანონმდებლობით რა აგენტობა და უცხო ქვეყანაზე მუშაობა დაშვებულია თუ არსებული კანონით არ ისჯება ⁉️
შეეშვით პოლიტიკური მიზნებისთვის ამ ისედაც დაზაფრული ხალხის კიდევ უფრო დაზაფვრას – იცით ვინაა უცხო ქვეყნის აგენტი ⁉️ იცით ვინ მუშაობს მტრის სასარგებლოდ ⁉️ – ადექით , გამოავლინეთ , დაუმტკიცეთ და პასუხი აგებინეთ – რად უნდა ამას სოზარისტების კანონი და ეს მასკარადი ⁉️
უნამუსოდ რომელ უცხოეთის გავლენის აგენტებზე გვესაუბრებით , 1992 წლის სამხედრო-კრიმინალური გადატრიალების შემდეგ პირდაპირ “ ლუციფერის “ აგენტებითაა ქვეყანა , პარლამენტი სავსე და ათწლეულებია არავინაა ამის განმკითხავი ‼️
P.S. გსურთ რეალური საქმე ⁉️
მაშინ მივიღოთ “ ლუსტრაციის კანონი “ და მაშინ ვნახავ ბევრი ისეთის “ წკმუტუნს” დღეს რომ ყელყელაობს და სხვას აბრალებს აგენტობას ‼️“