ანალიტიკოსი არჩილ გამზარდია:
„ბიძინასთან რომ ვმუშაობდი, მაშინ ვწერდი და ვამბობდი. სულ ერთი ერთში ახდა. მსგავს მოსაზრებებს კი 2013-დანვე გამოვთქვამდი. სტატუსი 2013 წლისაა, რომელსაც 2015 წელსაც ვამბობდი.
“ჯერ კიდევ 2-3 წლის უკან ვწერდი, რომ მიმდინარეობდა მიზანმიმართული კამპანია… “სახელმწიფოში ყველა ინსტიტუცია დისკრედიტირების რეჟიმშია, თითქოს რაღაც „უხილავი ხელი“ ცდილობს საქართველოს საზოგადოება დეზორიენტირებული გახადოს, რომლის ფინალიც მძიმე საზოგადოებრივი დეპრესია გახდება, რიგით ადამიანს არ დახვდება არანაირი სანდო სივრცე, დისკრედიტირების რეჟიმშია ეკლესია, რომელსაც მათ შორის ახალი ხელისუფლება ახოცავს ხელებს, დისკრედიტირების რეჟიმშია თავდაცვის, განათლების, სამოღვაწეო სივრცე. ასევე, პოლიტიკური პარტიები, პოლიტიკური პირები, მედია და ა.შ. ეს სწორედ მძიმე საზოგადოებრივი დეპრესიის წინაპირობაა, რომლითაც შეიძლება სარგებლობა მოხდეს ქვეყნისა და საზოგადოების წინააღმდეგ..” /2013 წელი/
და ა.შ.
მგონი, ეს უკვე ახლო წინაპირობა ხდება.”