„ერთიანი საქართველოს“ ლიდერი ნინო ბურჯანაძე „პალიტრანიუსთან“  საქართველოს პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის ბრიფინგს ეხმაურება და ამბობს:
„ძალიან უცნაურად გამოიყურება ქალბატონი სალომეს განცხადება. ყველას ბრალია ყველაფერი, გარდა პრეზიდენტისა? მე რა შუაში ვარო, შუაში კი არა თავშია. არ ვგულისხმობ მხოლოდ სააკაშვილთან დაკავშირებულ პროცესს. პრეზიდენტი რომ თავის ადგილზე ყოფილიყო, რომ შეესრულებინა ის მინიმალური ფუნქციებიც კი, რომელიც მას ჰქონდა და აქვს მინიჭებული კონსტიტუციით, დღეს ქვეყანაში სრულიად სხვა ვითარება იქნებოდა. დაწყებული სასამართლოების შესახებ კანონზე ვეტოთი, რომელიც ძალიან სერიოზული განაცხადა იქნებოდა პრეზიდენტის მხრიდან. არ აქვს მნიშვნელობა ვეტოს გადალახავდნენ თუ არა. ხელისუფლება ასე ვერ გათამამდებოდა პრეზიდენტი რომ თავის ადგილზე ყოფილიყო.
მე შემიძლია დავეთანხმო პრეზიდენტს, რომ ბრალეულობის გარკვეული წილი ოპოზიციასაც აქვს, ხელისუფლებაზე აღარ ვლაპარაკობ, გასაგებია ხელისუფლებასთან დაკავშირებული პოზიცია, რა თქმა უნდა, ოპოზიციის ბრალიცაა იმაში,