სააკაშვილმა პირველმა ისტორიაში დემოკრატიული გზით გადააბარა ხელისუფლება არჩევნებში წაგების შემდეგ‼️
მან ვაჟაცურად აღიარა ყველა შეცდომა და არასდროს გაიმეორებს იგივეს‼️
ბევრს ვერ გაუგია რაშია სააკაშვილის ფენომენი და რატომ უყვარს და ემხრობა მას ხალხი ⁉️
პასუხი მარტივია:
მიხეილ სააკაშვილს არასდროს მოუტყუებია მომხრეები‼️
დაპირდა რომ იბრძოლებდა კორუფციასთან , კრიმინალთან, ნარკომანიასთან, ბანდიტიზმთან, სიდუხჭირესთან, ჩაატარებდა დიდ რეფორმებს, ქვეყანას ამოიყვანდა სიბნელისგან, უბედურებისგან და სიდუხჭირისგან, დააყენებდა დასავლურ , ბედნიერ და ნათელ გზაზე და ყველაფერი შეასრულა‼️
იყო შეცდომებიც და დღეს ამას ყველაზე კარგად ხედავს და აცნობიერებს თავად‼️
ხალხმა იცის, რომ სააკაშვილი დღეს რომ გარეთ იყოს თავისუფლებაზე, ბოლომდე დაიცავდა თითოეული ამომრჩევლის ხმას, როგორც ოპოზიციის ლიდერი დაიცავდა ნებისმიერ პოლიტპატიმარს , მიუხედავად პარტიული კუთვნილებისა, სიმპატია და ანტიპატიისა, არ შეეგუებოდა არც არჩევნების მოპარვას, არც ამ არალეგიტიმურ პარლამენტს, არც საქართველოს პუტინისთვის გადაბარებას და ამ ქოცპუტინისტებს და სამშობლოს მოღალატეებს ხელისუფლებაში, ვერ მოითმენდა ევროპული მომავლის დაკარგვას, ხალხის გაუბედურებას და დღე და ღამე ქუჩას ააგუგუნებდა, იბრძოლებდა კანონიერად, სამართლიანად ბოლო ამოსუნთქვანდე‼️
მან კარგად იცოდა რაც ელოდა საქართველოში ამ პუტინის გოშია ივანიშვილისგან, მაგრამ იმასაც ხედავდა ხალხში მუხტი იყო დავარდნილი, ხვდებოდა მისი ჩამოსვლა აუცილებელი იყო და გაწირა თავი, ჩამოვიდა, ოპოზიციამ რეალურად არჩევნებიც მოიგო, ხალხში მუხტი უმაღლესად აიწია , მაგრამ ოპოზიციამ ვერ ან არ შეძლო ამ ხმების და მოგებული არჩევნების დაცვა‼️
მიშა კი მოღალატე ნაბიჭვრის გამო უკვე ციხეში იჯდა‼️
სწორედ სააკაშვილია დღეს წინააღმდეგი ერთპიროვნული და ერთპარტიული მმართველობისა, რადგანაც კარგად ხვდება, ყველა შეცდომა და დანაშაული მოდის აქედან‼️
ამიტომაც სწორედ მიშა ითხოვდა და ითხოვს მთელი ოპოზიცის ერთად დადგომას, საკუთარი ამბიციების გვერდით გადადებას სამშობლოს გადასარჩენად, თავდადებულ ბრძოლას სასწრაფოდ სამართლიანი არჩევნების ჩასატარებლად და ამბობს, რომ ქვეყნის განვითარების ერთად ერთი სწორი გზაა მრავალპარტიული პროდასავლური პარლამენტი და კოალიციური მთავრობა‼️
სწორედ ასეთი ძლიერ და გაუტეხავი პოლიტიკოსი და უდიდესი ფიგურა რომ არის, იმიტომაც ემტერება მას პუტინიც, ივანიშვილიც და ქოცპუტინისტებიც, ყველა ნაგავი, კორუფციონერი, კრიმინალი, დამნაშავე –რადგან ასეთი კაცი მათ აშინებთ , მათი დაუძინებელი მტერია და მათ წინააღმდეგ უკომპრომისო მებრძოლია ‼️
ჯანმრთელობა და დღეგრძელობა მიშას‼️
არ გაბოროტდა;
არ გატყდა;
არ უღალატა პრინციპებს;
არ ლანძღა თანამებრძოლები;
აქვს მომავლის ნათელი ხედვა;
აქვს სტრატეგია ათწლეულებზე გათვლილი;
აქვს ზუსტი პოლიტიკური ალღო;
სიცოცხლეზე მეტად უყვარს თავისი ქვეყანა.
მიუხედავად ყველაფრისა მიმნდობია, ცდილობს ადამიანებში კარგის დანახვას, ძალიან გონიერია და მაინც ცოტათი გულუბრყვილო…
ის არ შეიცვლება, ის ვერ შეიცვლება. ის მიხეილ სააკაშვილია.
სააკაშვილი ყოველთვის იყო და დღესაც არის პროქართველი,პროდასავლელი და თავგანწირულად ებრძოდა ოკუპანტ და მკვლელ პუტინს და მის ჯალათებს‼️
მიხეილ სააკაშვილი საქართველოზე და ხალხზე უზომოდ შეყვარებული და დიდი პატრიოტია, რომელიც მზადაა ნებისმიერ წუთს თავი შეწიროს სამშობლოს‼️
როგორც იცით ჩვენი ჯგუფი და მისი ფეისბუქგვერდია Poti Nateli Momavlit‼️
ყველაფერი ძემოთაღნიშნულიდან გამომდინარე,ადრე,თუ ჩვენი ჯგუფის 40% იყო სააკაშვილის მხარდამჭერი დღეს 70% ზე მეტია ეს მომხრეებია‼️
დარჩენილი 30% სხვა პროდასავლურ ოპოზიციურ პარტიებს უჭერს მხარს‼️“