SAN JOSE, CA - JULY 30:  A sign is posted in front of a Samsung Electronics office on July 30, 2012 in San Jose, California.  The trial in the Apple Inc. and Samsung Electronics Co. patent battle begins today at a San Jose federal courthouse to determine if Samsung illegally copied technolgy used in Apple's popular iPhone and iPads. Apple is seeking $2.5 billion in damages.  (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)
SAN JOSE, CA - JULY 30: A sign is posted in front of a Samsung Electronics office on July 30, 2012 in San Jose, California. The trial in the Apple Inc. and Samsung Electronics Co. patent battle begins today at a San Jose federal courthouse to determine if Samsung illegally copied technolgy used in Apple's popular iPhone and iPads. Apple is seeking $2.5 billion in damages. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)
სამხრეთ კორეულმა კომპანია Samsung-მა სმარტფონების დასახელებებიდან ასო Z-ს ამოღება დაიწყო. ეს ასო მასიურად გამოიყენება, როგორც უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის ფედერაციის ომის მხარდაჭერის სიმბოლო. ამის შესახებ Gorduna.ua წერს.
მწარმოებელმა უკვე ამოიღო ბრენდინგიდან ასო Z ლიტვის, ლატვიისა და ესტონეთის ოფიციალური ვებსაიტებიდან. ახლა იქ, Galaxy Z Fold3 5G დასაკეცი ეკრანის მქონე სმარტფონს ჰქვია Galaxy Fold3 5G, ხოლო Galaxy Z Flip3 5G-ს ჰქვია Galaxy Flip3 5G.
კომპანიამ ანალოგიური რებრენდინგი თავის უკრაინულ ვებსაიტზეც განახორციელა.
ჟურნალისტების თქმით, კომპანიამ შესაძლოა მალე სმარტფონების სახელები თავის საიტებზე მთელ ევროპაში შეცვალოს. თავად Samsung-ს ჯერ არ გაუკეთებია ოფიციალური განცხადება ამ საკითხთან დაკავშირებით.