“ხეობის ამბები – არჩევნების გაყალბების ერთ ერთი გზა სადაც ყველაზე სუსტ წერტილას ურტყამენ მოსახლეობას ქოც ღორთა ოცნების აქტიური კლანი ჩართულია სუსთან და იუსტიციის სამინისტროს მატყუარა არამზადებთან იმისი თაობაზე რომ ყველას მიანიჭებენ ორმხრივ მოქალაქეობას 100 ხმის სანაცვლოდ.
ეს რათქმა უნდა ერთგვარი ამომრჩეველის მწარედ მოტყუებაა. ეს მეთოდი შარშანაც გამოიყენეს და რამოდენიმე ადამიანიც გადააგდეს ასე რომ ვთქვთ მოატყუეს მე სრული პასუხისმგებლობით ვიღებ ჩემს თავზე შემიძლია იმ ადამიანებს მოგანიჭებინოთ მოქალაქეობა. ამ მატყუარებს არ მისცეთ იმისი საშუალება მოგატყუონ ეს ქოცის ერთ ერთი მეთოდია გაყალბების მათ მეტი რესურსი კი არ გააჩნიათ გარდა ამ ტყუილებისა არ გაცვალოთ ღირსება იმაზე ამ უღირსო ადამიანების დაპირებებზე სუსიც და ქოციც ერთი არამზადა და ნაძირლობაა მა ლიებეითალიშ შოშ მახქხუეი სა დვიხარ დუ შვიგ ალლაჰ დვეჰ დაალ ეთო ბოილ შუ ღმერთი გვფარავდეს ყველა მართალს და ადამიანურ ადამიანს”