დეპუტატი, თაკო ჩარკვიანი:
“ანუ ამ უკანონო მოსმენების სახელმწიფოშიც, სადაც ხალხი შიმშილობს, ბიუჯეტი იძარცვება, პრემიერი -გახარია თვალებს თხრის ხალხს (20 ივნისს)- კოვიდის დროს (და არა მხოლოდ) მიტაცემულ მილიონებზე პასუხს არ აგებს, არც დანგრეულ ანაკლიაზე და არც ნამახვანზე პასუხს არ აგებს (მის დროს გატაცებულ ადამიანებზე, მკვლელობებზე, პასუხს არ აგებს და უტიფრად ქალაქის მერად უნდა რომ მოგვევლინოს) რა პარადოქსია და ამ ყველაფრის ფონზე ყოფილმა პრეზიდენტმა- სააკაშვილმა, რომელმაც ფაქტიურად სახელმწიფო – სახელმწიფო ინსტიტუციები თავიდან შექმნა -ააშენა, განავითარა სახელმწიფო, მილიარდებით გაზარდა ბიუჯეტი , (უკრაინაში რომ 18 მილიარი ინვესტიცია მიიზიდა), აი ამ კლანურ- მაფიურმა მართლმსაჯულებამ , რომლის კლანურ მმართველობაზე მთელი მსოფლიო ალაპარაკდა, აი ამ სასამართლომ -მესიჯებით რომ გამოაქვთ თურმე განაჩენი, აი ამ მართლმსაჯულებამ ბედუკაძის ტყუილ – მართლით, უნდა გაასამართლოს რუსეთის მიერ დევნილი პრეზიდენტი?!
სახელმწიფო გვქონდა სააკაშვილის დროს, რომელიც ყოველ დღე ვითარდებოდა ეკონომიკურად თუ ისე ყველა სახელმწიფო ინსტიტუციებით, სახელმწიფოს აღმშენებლობით – ეს ფაქტია. კი ბატონო, არ მავიწყდება ობიექტურობა- (მახსოვს: არარეფორმირებული, დანაშაულებრივი პენიტენციალური სისტემა, რომელიც ყველა ხელისუფლების პრობლემა იყო ყოველთვის ) მოკლედ ისტორიისთვის სამარცხვინო სურათი ასეთია: სახელმწიფოს მშენებელ- განმავითარებელი, ოკუპანტის მიერ დევნილი სააკაშვილი დანაშაულებრივი კლანური მართლმსაჯულების წინაშე უნდა წარსდგეს თურმე, ხოლო მძარცველი ,თვალების დამთხრელი (რომელიც აცხადებს, რომ ახლაც იგივეს გავაკეთებდიო ანუ თვალებს დაგთხრიდითო ) და არაფრისგამკეთებელი -ცრუ მენეჯერი -მილიონების მიმთვისებელი ყოფილი პრემიერი გახარია, თურმე ქალაქის მერად უნდა მოგვევლინოს ! ამ ისტორიულ შეცდომას და სირცხვილს არავინ დაუშვებს!
ეს თბილის ქალაქია გახარიავ და კალაძევ! ეს ქალაქია “ქა- აქი” კი არა ბატონებო ?! ასო- ბგერა ( ლ) არც ერთს გიყვართ და გეხატებათ გულზე მაინცდამაინც, არც თქვენი პარტიის წევრებს უყვართ ( არც ქალებს, არც მამაკაცებს) ეს ასო -ბგერა ( ლ). ჰოდა მეც მაგიტომ შეგახსენეთ და გითხარით
ქალაქია ეს -ქალაქი და მინდა რომ ქალაქად დარჩეს და თქვენს ხელში მშვენიერი ასო-ბგერა ( ლ) ( სიძულვილით ) არ გამოტოვოთ და ეს მშვენიერი ქალაქი “ქა-აქად “არ გადააქციოთ!
მაინც ,ასე რამ შეგაძულათ ეს მშვენიერი ასო-ბგერა ( ლ), ილია ჭავჭავაძემ ბევრი იზრუნა მის გასამაგრებლად (ანბანში) და ილიას მაინც დაუჯერეთ, სანამ ქალაქის მერობას “გადაწყვეტდეთ”!!!!!”