24 ნოემბრიდან 7 დეკემბრამდე ე.წ. სრული ლოკდაუნი იგეგმება?
14:37 11-19-2020
კორონავირუსის პანდემიის გამო, მთავრობა სავარაუდოდ, 24 ნოემბრიდან 7 დეკემბრამდე ე.წ. ლოკდაუნს გამოაცხადებს ინფორმაციას “2020NEWS”-ი ავრცელებს და ამბობს, რომ,  საქართველოში კოვიდინფიცირების  მაღალი მაჩვენებლის გამო, მთავრობა არჩევნების მეორე ტურის ჩატარების  შემდეგ, ქვეყანას ჩაკეტავს.
სააგენტოს ინფორმაციითვე, შესაძლოა ე.წ. ლოკდაუნი 7 დეკემბრის შემდეგაც გახანგრძლივდეს. სამთავრობო კულუარებიდან გამოსული ინფორმაციის მიხედვით, საკითხზე გადაწყვეტილება საბოლოოდ მიღებული არ არის, თუმცა პირველადი ვერსიით ამ ვადებში მოხდება ქვეყნის ჩაკეტვა.
ჩვენი ინფორმაციით, მთავრობა 2-კვირიან ჩაკეტვას ამთხვევს კორონავირუსის გამოვლენის ვადებს, გახანგრძლივების გადაწყვეტილებას კი, დიდი ალბათობით, პოლიტიკურ პროცესებს დაუკავშირებს.
აღსანიშნავია, რომ 21 ნოემბერს საპარლამენტო არჩევნების მეორე ტური 16 ოლქში გაიმართება, შესაბამისად, 24 ნოემბრამდე ცენტრალური საარჩევნო კომისია შემაჯამებელი ოქმების დაწერასა და საბოლოო შედეგების გამოცხადებას მოასწრებს.