2 საკითხი, რომელზე კომპრომისი “ჰორიზონტზე არ ჩანს” – რას ამბობს გრიგოლ ვაშაძე?
17:13 12-07-2020
„ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარე გრიგოლ ვაშაძემ აშშ-ის ელჩის რეზიდენციაში ოპოზიციისა და ხელისუფლების წარმომადგენლებს შორის შეხვედრის შემდეგ განაცხადა.
„მინდა, აბსოლუტურად გულწრფელად გიპასუხოთ, ჯერ ერთი, ჩვენი ფასილიტატორების თხოვნაა, რომ დეტალებში არ შევიდეთ. მეორე – რომ დაგამშვიდოთ, გაგახაროთ და გითხრათ, რომ კომპრომისი გამოჩნდა ჰორიზონტზე, ოპოზიციის მთავარ მოთხოვნებზე, არა. კონკრეტულად გპასუხობთ, რომ ჩვენ მთავარ მოთხოვნებზე კომპრომისი, სამწუხაროდ, არ ჩანს.
იცით რა არის? არის მთავარი საკითხი, რომლის შემდეგაც რაღაცაზე უნდა ილაპარაკო, აგრეთვე არის მნიშვნელოვანი საკითხები, რომელიც მთავარი საკითხის გარეშე ვერ გადაწყდება, პროფესიონალები ხართ და გესმით, რასაც ვამბობ.
ელჩებმა თქვეს, რომ დღეს საღამოს დაგვიკავშირდებიან. მოლაპარაკების რესურსი ყოველთვის არსებობს, იმიტომ რომ მოლაპარაკებები თუ არ შედგა, ჩვენი სახელმწიფო აღმოჩნდება ძალიან მძიმე დღეში“, – განაცხადა გრიგოლ ვაშაძემ.
ამასთან, ვაშაძის თქმით, პოლიტპატიმრების თემა მისთვის ერთ-ერთი მთავარი საკითხია, თუმცა, მთავარ საკითხებზე კომპრომისი არ ჩანს.
„ჩემთვის ეს არის ერთ-ერთი მთავარი საკითხი, მაგრამ გავიმეორებ, სამწუხაროდ, ჯერ მთავარ საკითხებზე კომპრომისი ჰორიზონტზე არ ჩანს“
„ქართული ოცნების“ მხრიდან ჩანს მზაობა მნიშნველოვან საკითხებზე, მაგრამ არ ჩანს მზაობა მთავარ საკითხებზე, რომელზეც ოპოზიცია ლაპარაკობს პირველი ნოემბრიდან. დეტალებზე ვერ დაგელაპარაკებით ჩვენი ფასილატატორების თხოვნით“, – განაცხადა გრიგოლ ვაშაძემ.