სამედიცინო ექსპერტი მაია ნიკოლაიშვილი პარლამენტში მომხდარ ფიზიკურ დაპირისპირებას, სადაც ალეკო ელისაშვილმა მამუკა მდინარაძეს დაარტყა, ასე ეხმაურება:
„ელისაშვილი ჩუსტი და ეს ყანა ქალები რომ პარლამენტში იჯდებიან, ვაი, ჩვენს ქვეყანას!
ელისაშვილი ჩუსტი, ჯიხვი, უკვე სისხლის სამართლის დამნაშავე, რიგებს შორის ჩადგმულ სკამზე იჯდა, გაფითრებული და გულზე ხელებგადაჯვარედინებული.
დაგეგმილი მგონია ამ ჩუსტი ალეკოს კრისული მიპარვა!
ეს სისხლის სამართლის დანაშაულია, ტურების დაგეგმილი და ამ ტლუ ჩუსტის შესრულებული!
თუმცა, ლაზარეს მერე ყველა დანაშაულზე “ხსნილია” ამ ქვეყანაში, ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფის “პრეზიდენტ” სალომეს უსაქციელობის გამო!
ყველას თავისი ფუნქცია აქვს გაწერილი ამ დანაშაულებრივ ჯგუფში!
გამოიძიებს სახელმწიფო უშიშროების კომიტეტი ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფის მიერ თანმიმდევრული, დაგეგმილი ანტისახელმწიფოებრივი ქმედებების ზუსტ ქრონოლოგიას, როლურ განაწილებას, ორგანიზატორებს და დამფინანსებლებს?!!!!
წყალსაც წაუღია გამჭვირვალობის კანონი; უკვე ხელის გულზე დევს მთელი ორგანიზებული დანაშაული!!!
დასაჯეთ დამნაშავეები!!!
P.S. სათვალეებს ვატარებ ბავშვობიდან და ეს სენსიტიური თემაა ჩემთვის. ვიცი, რომ სათვალიანი ბიჭებისთვის სახეში ან თავში დარტყმა ქუჩაშიც კი, კაცური წესით სხვანაირად ისჯება! სამართლებრივად ეს უბრალოდ დარტყმა კი არა, მაღალი საფრთხის შექმნაა!!! აღარ გავაგრძელებ!“