„რამდენი ბიზნესმენი იჯდა იმ დღეს კობახიძესთან, რომლის ან ოჯახის წევრს, ან თავად პატიმრობით ემუქრებიან,თუ ფულს არ ჩაიტანენ და მაინც ყველა დუმს“ – ინგა გრიგოლია
17:58 07-07-2025
ჟურნალისტი ინგა გრიგოლია:
„საერთოდ გვაქვს წარმოდგენა,რა მუქარებს და ,,დაკაჩავებებს,, აქვს ადგილი რეჟიმის შიგნით? მგონი-არა
სარდაფში ჩაყვანილი მინისტრის ამბავი გამახსენდა წეღან და არა მხოლოდ ეგ.
უკვე კარგა ხანია გვესმის, რომ ცოტა ხნის წინ მოხსნილი მაღალჩინოსნებისგან დიდი ფულის მიტანას მოითხოვენ, ბიზნესმენებისგანაც იგივეს, რაღაც ჯოჯოხეთურ ამბებს ყვებიან , დიდი ხანია, ქოცების გამოქვაბულიდან და თანდათან ვრწმუნდები, რომ სიმართლეა ყველაფერი.
რეებს არ ყვებიან-ცემა, ტყეპა, განადგურების მუქარა, პასპორტების წართმევა, ნაშოვნი ფულის ჩატანა.
რაც 90-იან წლებში ხდებოდა, ეგეთ ,, პეზპრიდელს,, ყვებიან და საუბედუროდ, ბიზნესიც დუმს, ყველა ჩუმადაა
რამდენი ბიზნესმენი იჯდა იმ დღეს კობახიძესთან, რომლის ან ოჯახის წევრს, ან თავად პატიმრობით ემუქრებიან,თუ ფულს არ ჩაიტანენ და მაინც ყველა დუმს(((
ასეთია ოლიგარქიის ბუნება.
სულ არ გამოვრიცხავ, თავის მოკვლა მართლა გადაწყვიტა რიჟვაძემ და მართლა დაიხალა ტყვია, უბრალოდ, ვერასოდეს დავიჯერებ, რომ ის წერილი მართლა ნებით დაწერა( თუ საერთოდ თავად დაწერა),ბიძინას და კობახიძის სიყვარულით
და უფრო დაბნელდება ამ ქვეყანაში, სანამ ისინი დუმან, ვისაც ფულს ახევენ.ამ შემთხვევაში ბიზნესზე ვწერ,თორემ ცალ-ცალ კალოშიანი და მერე გამილიონერებული ჩინოვნიკები კი უნდა გააკულაკონ, უბრალოდ, ბიუჯეტში არ მიდის ეგ ფული, ესაა მთელი უბედურება.“