“ორივე ჩემს დაბადების დღეზე იყო, სუფრაზე არანაირი შელაპარაკება არ მომხდარა” – თელავში მომხდარი მკვლელობის ახალი დეტალები
12:15 12-26-2020
თელავში მომხდარ მკვლელობასთან დაკავშირებით ახალი დეტალები ხდება ცნობილი. დავით ლაჩაშვილი, რომლის დაბადების დღეზეც თელავის საავადმყოფოს დირექტორი ზურაბ საჩიაშვილი და პოლიციის უფროსის მოადგილე ვ.ზ. იმყოფებოდნენ, ამბობს, რომ შელაპარაკება სუფრაზე არ დაწყებულა.
მისი ინფორმაციით, მოკლული და ბრალდებული ერთმანეთს არ იცნობდნენ და მათ შორის წარსულში რაიმე კონფლიქტი გამორიცხულია.
“ორივე ჩემს დაბადების დღეზე იყო. სულ ხუთი ადამიანი ვიყავით სუფრაზე. იქ არანაირი შელაპარაკება არ მომხდარა, არც გაცილების მომენტში. ოთხივე ვანოს მანქანით წავიდნენ სახლში. გზაში რა მოხდა არ ვიცი” – ჰყვება დავით ლაჩაშვილი.ცნობისთვის, თელავში მკვლელობა წუხელ მოხდა. თელავის კრიმინალური პოლიციის უფროსის მოადგილე, ვ.ზ.- მ თელავის ცენტრალური საავადმყოფოს დირექტორს, ზურაბ საჩიაშვილს, ცეცხლსასროლი იარაღიდან სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა. დამნაშავე დაკავებულია.