,,ტაბულას” დამფუძნებელი, თამარ ჩერგოლეიშვილი სოციალურ ქსელში წერს:
,,გენდერულ სტერეოტიპებზე ერთ სასაცილო ისტორიას მოვყვები.
ზოგადად, მე არ მახსოვს ჩხუბს შევსწრებოდი და გამშველებლის ფუნქცია ამეღო – როგორც წესი, მხარეს ვირჩევ და მეც ვჩხუბობ (“ც”თავმდაბლობისთვისაა).
2013-14 წელია და მე და გიგა ამერიკაში მივფრინავთ.
რასაკვირველია გაფრენამდე ცოტა ხნით ადრე მივედით თბილისის აეროპორტში, საზღვარზე დიდი რიგი დაგვხვდა და ჩავდექით.
დიდად რიგი არ გვანაღვლებს – ბარგი ჩაბარებულია, უჩვენოდ შანსი არაა გაფრინდეს (ბარგის ბორტიდან მოხსნას უფრო დიდი დრო დასჭირდებოდა).
ჩვენ წინ ოჯახი დგას, 17-18 წლის ბიჭს აცილებს 4 ადამიანი – თურქიშით მიფრინავს ის.
ჩვენ ლუფტანზათი და უფრო ადრეა ჩვენი რეისი და მარტო ჩვენ არ ვართ მგზავრები – სხვებიც რიგში დგანან.
რაღაც დროს ლუფთანზას თანამშრომელი გამოვიდა და მგზავრების შეყვანა დაიწყო.
თან ბოდიშს უხდიდა რიგში წინ მდგომებს და უხსნიდა, რომ მათი რეისი მოგვიანებითაა და ჩვენი უკვე უნდა გაფრინდეს.
მოვიდა ჩვენამდეც – მიუახლოვდა ჩვენ წინ მდგარ ოჯახს, რომლის თავკაციც ნახევარი საათი ჩვენ წინ იდგა და მტრედივით ღუღუნებდა, მაგრამ ლუფთანზას მომცრო ტანის ელენეს დანახვაზე მგლად იქცა და დაუწყო ღრიალი, რომ ჩვენ ის “9 წელი გველოდა” – აი სხვებთან რომ ბულკია და მომსახურე პერსონალთან რომ იწყებს ბლატაობას, მაგ კატეგორიიდან იყო.
გიგამ დაინახა, რომ მის გამო, სრულიად არაფერ შუაში მყოფ ადამიანს შეურაცხყოფას აყენებენ და ამ კაცს მხარზე ხელი დაუკაკუნა – მგონი ჩემთან გაქვს საქმე და არასწორ მისამართზე ხარო.
როგორც წესი, ასეთ კვერცხებს მოლოდინი აქვთ ხოლმე, რომ უსიამოვნებას მოერიდები და არ შეიმჩნევ (არ იციან, ჩვენი middle name რა არის), ამიტომ ძალიან შეცბა.