Medical workers check information as they take swab samples from people to be tested for the COVID-19 novel coronavirus in Wuhan, China's central Hubei province on April 16, 2020. - China has largely brought the coronavirus under control within its borders since the outbreak first emerged in the city of Wuhan late last year. (Photo by Hector RETAMAL / AFP) (Photo by HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images)
ბათუმში კორონავირუსით 22 წლის გოგო გარდაიცვალა. როგორც ბათუმის საერთაშორისო საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში განაცხადეს, კლინიკაში ახალგაზრდა ქალი 12 დეკემბერს მოათავსეს, მას ორმხრივი პნევმონია აღენიშნებოდა.
„კლინიკაში 12 დეკემბერს შემოვიდა. უკვე ჰქონდა ფილტვის დაზიანების მაღალი ინდექსი. რამდენიმე დღეში მდგომარეობა კიდევ უფრო დამძიმდა და 26 დეკემბერს გადაიყვანეს ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე. ექიმებს მუდმივად ჰქონდათ კონსულტაციები წამყვან მედიკოსებთან როგორც ქვეყნის შიგნით, ისევე ფარგლებს გარეთ. სამწუხაროდ, დღეს, 12:00 საათზე გარდაიცვალა”, – აცხადებენ კლინიკაში.