გიორგი გამსახურდია სოციალურ ქსელში ეხმიანება ექსპრეზიდენტ, სალომე ზურაბიშვილის, განცხადებას „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ ბორდის წევრების მიმართ, რომლის თქმითაც, სწორედ ასე გამოიყურებოდა საბჭოთა დროის „თანამდებობის პირების“ აუღელვებელი მსჯელობა იმის შესახებ, თუ ვისი საქმე გადაეცათ პარტიას, ვინ დაესმინათ და დაებრალებინათ მოღალატეობა.
გამსახურდიას თქმით, სალომე ზურაბიშვილის ოჯახი ჯერ მენშევიკების აგენტი ოჯახი იყო, მერე ბოლშევიკების, შემდგომში კი ნაცისტების და ბოლოს , სავარაუდოდ, პაატა ზაქარეიშვილივით, ე.წ სამხრეთ ოსეთის კგბ ამუშავებდა მას.
„ აბა ამას უყურეთ, ჯერ მენშევიკების აგენტი ოჯახი იყო ამისი ოჯახი, მერე ბოლშევიკების, შემდგომში ნაცისტების და მგონი ბოლოს პაატა ზაქარეიშვილივით, ე.წ სამხრეთ ოსეთის კგბ ამუშავებდა ამას. აი ამის ჭკუაზე რომელმა სახელმწიფო მოხელეებმაც გაიარეთ, თქვენ თავებში ჩამახედა, კი ვიცი ბევრის თავებში რაც დევს, მაგრამ მაინც, იქნებ გაიზარდა,“- წერს გიორგი გამსახურდია.