„იმ დროს როდესაც უნდა იზოგებოდეს ნებისმიერ უწყებაში თითოეული თეთრი მოინდომეს ახალი შენობის, მანქანების და ბიუროკრატიული ფიგურის შექმნა“ – გოცირიძე კულტურის სამინისტროს გამოყოფაზე
14:11 12-19-2020
ოპოზიციაში მთავრობის მიერ კულტურის სამინისტროს გამოყოფასთან დაკავშირებით მსჯელობის დაწყებას არამიზნობრივს უწოდებენ.
ხელისუფლების ოპონენტები ამბობენ, რომ იმ ეკონომიკურ და სოციალურ პირობებში, რომელშიც დღეს საქართველო იმყოფება, ახალი სამინსიტროს შექმნა, რაც თავის მხრივ დამატებით ბიუროკრატიულ ხარჯებს გამოიწვევს, დაუშვებელია.
“პანდემიის პირობებში, როდესაც ასეთ უმძიმეს ვითარებაში იმყოფება ქვეყანა და უამრავი ადამიანი არის შიმშილის ზღვარზე, როდესაც უნდა იზოგებოდეს ნებისმიერ უწყებაში თითოეული თეთრი მოინდომეს ახალი შენობის, ახალი კაბინეტების და მანქანების და ბიუროკრატიული ფიგურის შექმნა. ეს ვიღაცისთვის იქნება და არა იმისათვის, რომ კულტურას მოემსახუროს და სპორტი გააძლიეროს. მაშინ, როდესაც აერთებდნენ ამაყობდნენ, რომ ოპტიმიზაციას აკეთებდნენ, ახლა რითი უნდა აიხსნას? არ გაამართლა ამ შეერთებამ?”- ამბობს რომან გოცირიძე