არ მინდოდა ამ ვიდეოს დადება, მაგრამ ისე არიან გატლეკილები, რომ გადავწყვიტე! ამათ ხომ ჰგონიათ, ჩვენც მათნაირები ვართ, თავიანთ შვილებს რომ მალავენ და სხვის შვილებს აპირისპირებენ პოლიციას და ხალხს! რადიკალური სხვაობა რომ არის ჩვენს შორის, იმიტომ ვერ გვამარცხებენ და ვერასდროს დაგვამარცხებენ! გუშინ ჩემი ოჯახი რუსთაველზე იყო, ნაძვის ხესთან, თქვენს დაზომბებულ შპინგალეტებთან, ჩემი არასრულწლოვანი შვილი, რომლის მოკვლითაც მემუქრებოდით. მანდ იყო თქვენს გარემოცვაში, უშიშრად იდგა და 9 წლის ბავშვი დაგცინოდათ მისი იქ ყოფნით!, – წერს „ქართული ოცნების“ რეგიონული მდივანი, დიმიტრი სამხარაძე და მისი ოჯახის ნაძვის ხის ანთების ღონისძიებაზე გადაღებულ ვიდეოს აქვეყნებს.
როგორც სამხარაძე აღნიშნავს, მათ ვისაც ჰგონიათ, რომ მმართველი პარტია ჩამოიშალა, არ იციან რა სულისკვეთებით არის შეკრული „ქართული ოცნება“.
„არ მინდოდა ამ ვიდეოს დადება, მაგრამ ისე არიან გატლეკილები, რომ გადავწყვიტე! ამათ ხომ ჰგონიათ, ჩვენც მათნაირები ვართ, თავიანთ შვილებს რომ მალავენ და სხვის შვილებს აპირისპირებენ პოლიციას და ხალხს! რადიკალური სხვაობა რომ არის ჩვენს შორის, იმიტომ ვერ გვამარცხებენ და ვერასდროს დაგვამარცხებენ! გუშინ ჩემი ოჯახი რუსთაველზე იყო, ნაძვის ხესთან, თქვენს დაზომბებულ შპინგალეტებთან, ჩემი არასრულწლოვანი შვილი, რომლის მოკვლითაც მემუქრებოდით. მანდ იყო თქვენს გარემოცვაში, უშიშრად იდგა და 9 წლის ბავშვი დაგცინოდათ მისი იქ ყოფნით! ყველამ იცნო ჩემი მეუღლეც და შვილიც. დაბნეულები, შეშინებულები უყურებდნენ, ვერ გაერკვნენ რა ექნათ, ლიბერალური ფაშიზმი გამოევლინათ თუ არა! ისე რომ იცოდეთ მომავლისთვის, ერთი თმის ღერი რომ ჩამოუვარდეს ჩემი ოჯახის წევრს, სათითაოდ მოგაკითხავთ სახლებში, მერე რომ არ დაიწყოთ კანკალი და არიქა სამხარაძე გვემუქრებაო, ლიდერებზე ვსაუბრობ, დიახ, მოგაკითხავთ სახლში და მოგექცევით ისე, როგორც თქვენ ჩვენი ოჯახის წევრებს ექცევით! ჩამოშლილები ვართ ხომ? აზრზე არ ხართ რა სულისკვეთებით ვართ შეკრული „ქართული ოცნების“ ჯარისკაცები, ვერ წარმოიდგენთ, როგორ გვინდა რამე ისეთი ჩაიდინოთ, საბაბი მოგვცეთ თქვენთან მოახლოების, ისე რომ იცოდეთ ძალიან ახლოს ვართ ზემოთ მუქარაზე ვწერდი, ხომ არ გგონიათ გაგიტარებთ? ჩემი ცხოვრების მთავარ მიზნად გადამიქციეთ კონკრეტული პიროვნების პოვნა, ვინც უშუალოდ მწერდა! დამკვეთები ისედაც ვიცი და კარგ სიურპრიზს ვუმზადებ გრძელვადიან პერსპექტივაში!“, – წერს დიმიტრი სამხარაძე.