,,ფედერალისტების” დამფუძნებელი, თამარ ჩერგოლეიშვილი:
,,მეგობრებო, “სახელმწიფო გადატრიალების”, “რევოლუციების” და “დამხობების” სცენარები იხატება ასე:
ვიღაც პოპულისტი, უსინდისო, ოპოზიციონერი ბრიყვები, სხვების ჩასაძირად (19 ივლისის წარმატებული აქციის მერე დაიწყო ეს კონკრეტული ბოდვა) იწყებენ ბოლის დაყენებას, რომ ყველა ჩმორია, მშვიდობიან პროტესტს აზრი არ აქვს, მხოლოდ თვითონ შეუძლია რეჟიმის დამხობა – ყოველგვარი საფუძვლის გარეშე, უბრალოდ საკუთარ სურვილებს გამოხატავენ.
რეჟიმი მათ უსმენს, იწერს, კადრებად ინახავს.
და მერე იგონებს ქვეყნის დამხობის და მეორედ მოსვლის სცნარებს, ამაში ეხმარება პოპულისტი დელულუების ბოდვები და დროს ვკარგავთ აი ამ
ბოდვების რჩევაში.
გიგაც დაიბარეს ასე ადრე, “ქვეყნის დამხობაზე”.
სინამდვილეში მიშა ბოდავდა ტელეფონზე სისულელეებს რუსთავი ორის ეზოში აღსამართ რკინის ბარიკადებზე (?!!!!) და გამოიყენეს უბრალოდ ის რეგვენი.
იგივე იქნება ახლაც.
ერთი რამე დაიმახსოვრეთ – ვინც მართლა აწყობს რევოლუციას, ის ამაზე არ ლაპარაკობს საჯაროდ იქამდე, სანამ რევოლუცია უკვე არ ხდება.
ანუ რასაც დღეს პროკურატურისგან მოისმენთ, ყველაფერი იქნება ბოდვა, რასაც ხაბეიშვილის მიერ დაყენებულ ბოლს დააყრდნობენ – ხალხის გასაბრიყვებლად.“