Water dripping from faucet
2 იანვარს თბილისის ზოგიერთ ქუჩას წყალი არ მიეწოდება. ამ მხრივ მასშტაბური პრობლემაა საბურთალოზე, სადაც წყალმომარაგება შეზღუდულია რამდენიმე ათეულ ქუჩაზე მცხოვრები მოქალაქისთვის. წყალი არ მიეწოდება რამდენიმე სამედიცინო კლინიკასაც, – ამის შესახებ ინფორმაციას წყლის გამანაწილებელი კომპანია GWP ავრცელებს.
მათივე ინფორმაციით, წყალმომარაგების აღდგენის დრო გადაიწია 18:00 საათამდე.
„საბურთალოს რაიონში, ვაშლიჯვარის დას. #9 კორპუსთან წყალსადენის ქსელზე დაზიანების აღდგენითი სამუშაოების ჩატარების მიზნით, დღეს 11:30-დან 03/01 00:00-მდე. წყალმომარაგება შეუწყდება:
სოფ დიღომში, მოციქულთასწორის ნინოს, გიორგი ბრწყინვალეს, ისიდორე დოლიძის, დავით აღმაშენებლის, თამარ მეფის, მიხეილ მესხის, გოგიშვილის, დავარის, ვეფხისტყაოსნის და გორგასლის ქუჩებს, ვაშლიჯვრის დასახლებაში კვანტალიანის ქ. 24-დან ზევით და 37-დან ზევით ნომრებს, გოძიაშვილის ქ, აგრეთვე დიდ დიღომში “გუდვილს”, ზაჰესში: ხანძთელის ქუჩაზე მდებარე საპატიმროს, მშვიდობის ქ, აფხაიძის ქ, ავჭალის ქ.5 და ავჭალის ქ. 17 (წინასწარი დაკავების იზოლატორი).
ვაჟა ფშაველას I,II III, IV, V, VI, VII კავრტლებს, ჟღენტის, პიკასოს, შავგულიძის, შავიშვილის, თოფურიას, მამასახლისის, სანდრო ეულის, ნადირაძის, ქავთარაძის, ვაჟა ფშაველას გამზ. 72-დან 104-მდე და 75-დან 99-ის ჩათვლით, ნუცუბიძის ქ. ნუცუბიძის III მ/რ, მინდელის ქუჩას. ნუცუბიზის I და II მ/რაიონებს, ნუცუბიძის 211-ის II,III,IV კორპუსებს, ბედიას ქ. 1,2,3-ს, ძოწის, პოლიტკოვსკაიას, ჯიქიას, იოსელიანის, ფხაკაძის, ფერმწერის, თვალჭრელიძის, ქვემო აჟარი,ბანძელაძის, კაპანელის, ნუცუბიძის IV მ/რაიონი,,მარგიანის, მარიჯანის, წყნეთის გზატკეცილს, ბაგების კორპუსებს, დოლიძის, ამაღლობელის, უჩანეიშვილის II შესახვევს,ნუცუბიძის ქ. ვაჟა ფშაველას გამზ. 43-დან 71-ის ჩათვლით და 52-დან 70-ის ჩათვლით, ყაზბეგის გამზირს 30-დან 46-ის ჩათვლით, ჩახავას, მაღალაშვილის, გეგეჭკორის, ბარათაშვილის, სხირტლაძის, ქუთათელაძის, ჩხეიძის, ზაქარიაძის, თავაძის, ბუაჩიძის, გელოვანის, მიქელაძის, გამრეკელის, გურიელის, ნადარეიშვილის, დელისის I, II, III და დელისის ქუჩას, აფხაიძის, ჩიქოვანის, მეგრელაძის, ბუდაპეშტის28 დან 46 მდე 13 დან 19-ის ჩათვლით, ალასანიას, ლვოვის ქ. 83-დან 97-ის ჩათვლით და 92-დან 98-ის ჩათლით, ონიაშვილის ქ. 61-დან 89-ის ჩათვლით და 64-დან 80-ის ჩათვლით, ასათიანის ქ. 9, 10, 11, 14 ნომრებს, თავხელიძის, ქავთარაძის ქ. 1-დან 27-ის ჩათლით და 2-დან 24-ის ჩათვლით,წმინდა ვასილესკოს ქ. ბობ უოლშის ქ.„ახალი თბილისი“, ოლიმპიური ქალაქი, აღმაშენებლის ხეივანი „თბილისი მოლი“, დიღმის წყლის ქ, ბერიძის ქ, ჯაფარიძის ქ, ჩაჩავას ქ, აისის ქ, შალიკაშვილის ქ, ამერიკის საელჩოს, მელიქ სულხავის ქ,ფარსადანის, ბალანჩინის ქ, დისევის ქ, ბელიაშვილის 40, ლუბლიანას ქ, ჟვანიას სახელობის ბავსთაკლინიკას და მის მიმდებარე ტერიტორიაზე განთავსებულ ყველა კლინიკას“, – ნათქვამია გავრცელებულ ინფორმაციაში.
საბურთალოს გარდა წყალმომარაგება დროებით შეწყვეტილია თბილისის კიდევ რამდენიმე უბნის სხვადასხვა მონაკბეთებზეც.