ამ ეტაპზე ამის საფუძველი არ გვაქვს, – ასე უპასუხა ჯანდაცვის მინისტრმა ჟურნალისტების კითხვას იმის შესახებ გამოიკვეთა თუ არა თბილისში რაიმე შეზღუდვების დაწესების აუცილებლობა. როგორც ჯანდაცვის მინისტრმა განმარტა, საბჭო მიზნობრივი ტესტირების ჯგუფების გამოვლენაზეა ორიენტირებული და ამიტომ სასწრაფო დახმარების ექიმებს ტესტირება უკვე 72 საათში ერთხელ ჩაუტარდებათ.
„ჩვენ უფრო მეტად ვცდილობთ, რომ მიზნობრივი ტესტირების ჯგუფები გამოვავლინოთ და დღეის მდგომარეობით, მივიღეთ გადაწყვეტილება, რომ სასწრაფო დახმარების ექიმებში, რომლებიც არიან ყველაზე მჭიდრო კონტაქტში როგორც გამოვლენის პერიოდში, ასევე მანამ, სანამ დადგინდება დიაგნოზი, მათთან მიმართებაში, ტესტირება, რომელიც დღემდე იყო 2 კვირაში ერთხელ, შევამციროთ ეს დრო და ყოველ 72 საათში მოხდეს სასწრაფო გადაუდებელი ექიმების ტესტირება, რაც, ვთვლით რომ დაგვეხმარება როგორც სამედიცინო პერსონალის დაცვაში, ასევე შესაძლო ინფექციის გავრცელებაში.