,,ასეთი ხალხი ვართ, რაღაცნაირი… ვგიჟდებით მკვდრებზე”
00:22 10-04-2020
ჟურნალისტი მაკა რაზმაძე, რომელმაც გუშინ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ დავით სოკოლოვი მწვავე ინფარქტით საავადმყოფოშია და მას დახმარება სჭირდება, მორიგ პოსტს წერს:
,,მოკლედ,ერთ რამესაც დავწერ და აღარ შეგაწუხებთ-ცოტა ხნის წინ ცრუ ინფორმაცია რომ გავრცელდა ყველას გვახსოვს- დავით სოკოლოვი გარდაიცვალაო ( არ ვიცი ვინ და რატომ გაავრცელა მაშინ ძალიან კარგად იყო ბატონი დათო)
ისეთი ამბავი ხდებოდა აქ,ყველამ აიტაცა,წერდნენ,გლოვობდნენ,ერთმანეთს ასწრებდნენ ვინ მეტად იგლოვებდა და ვინ უფრო გულისამაჩუყებელ სტატუსს მიუძღვნიდა.
ბოლოს თვითონაც გაიგო ეს ჭორი,დამირეკა თავისი ჩვეული იუმორით-“გამარჯობა,საიქიოდან გაწუხებთ,გავიგე ხალხი ძალიან შევაწუხე და გადაეცი არ მიმიღეს არც სამოთხეში არც ჯოჯოხეთში და უკან ვბრუნდებიო”.მაშინ მართლა დავწერე მისი სახელით აქ ეს სტატუსი და ყველა დამშვიდდა.
ანუ როცა ეგონათ რომ გარდაიცვალა მთელი ქვეყანა ფეხზე დადგა….
ახლა კი გუშინ სტატუსი დავწერე რომ საავადმყოფოშია და სიცოცხლისთვის იბრძვის.დახმარება ვითხოვე ცოცხალი დავით სოკოლოვისთვის და ყურიც არავინ შეიბარტყუნა რამდენიმე კარგი ადამიანის გარდა