საფრანგეთში მცხოვრები ჟურნალისტი, გიორგი ფოფხაძე:
„გავიგე ბატონო რომ, საფრანგეთის აგენტი ვარ ამდენი წელია და სულაც არა მაქვს ამაზე არანაირი დისკომფორტი, პირიქით მეამაყება კიდეც ფრანგი ჟურნალისტის სტატუსი.. მე უფრო სხვა რამ მაშფოთებს ამ კანონპროექტიდან და მე რომ, პარლამეტარი ვიყო სულ სხვა ფორმულირებით შემოვიტანდი ამგვარ პროექტს და უცხოეთის აგენტებს კი არ დავუწყებდი ბრძოლას, არამედ იმ უცხოეთიდან შემოსული ფინანსების გამანაწილებლებს..
სხვათშორის, 90-იან წლებში როცა ევროპულმა და ამერიკულმა ფონდებმა დაიწყეს ფინანსირება საქართველოში, ძალიან ადვილი იყო ნებისმიერი მსურველისთვის ამ დაფინანსების მიღება, მთავარი იყო, დაგეწერა პროექტი, რომელიც ამ დამფინანსებლების მიერ გამოცხადებულ კრიტერიუმებს აკმაყოფილებდა.
ახლა? .. ახლა ოოო, ახლა არის ეგრეთ წოდებული მაფია და კლანები რომლებიც ამ ფინანსების განაწილებას აზიან და თუ ამ კლანში არ გაწევრიანდი და “ატკატი” არ მიეცი, ჩემს ფეხებს მიიღებ გრანტს.. მე მქონდა პირადად ორჯერ ასეთი შემთხვევა, ევროკავშირში გავაკეთეთ გრანტი, გაიგზავნა საქართველოში და… გაქრა.. ნუ გაქრა კი არა იმ კლანის წევრმა ორგანიზაციამ მიიღო, როცა დავრეკე ევროკავშირის წარმომადგენლობაში და დედის დედა დავამხე, უიმე ბოდიშიო განგვიცხადეს.. ხოო და ამაზეა გასახურებელი და დასარეგულირებელი ეს ყველაფერი და არა იმაზე, უცხოეთის აგენტი იქნები თუ ჭიჭიკო ბენდელიანის..“